افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 25 June , 2024
تولد هزاران سلیمانی؛

سردار سلیمانی را باید با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس‌آموز نگاه کنیم

  • کد خبر : 722
  • 12 ژانویه 2023 - 8:12
سردار سلیمانی را باید با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس‌آموز نگاه کنیم
سردار شهید عزیز را باید با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس‌آموز نگاه کنیم، در منظومه فکری مقام معظم رهبری کلمات بار معنایی وسیع و حساب‌شده (در نظر زمانی و مکانی) و انطباق کامل با ظرف و مضروف را دارد.

سردار شهید عزیز را باید با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس‌آموز نگاه کنیم. در منظومه فکری مقام معظم رهبری کلمات بار معنایی وسیع و حساب‌شده (در نظر زمانی و مکانی) و انطباق کامل با ظرف و مضروف را دارد.

ایشان به عدالت در کاربرد کلمات و جملات پایبند بوده و عنصر اضافه در بیانات معظم له یافت نمی‌شود لذا به کارگیری عنوان مکتب، راه و مدرسه در توصیف شهید سلیمانی، ذهن جستجوگر را بسوی علت‌یابی شاخص‌ها مولفه‌های تجلی مکتب در قامت سردار سلیمانی می‌کشاند و آنجایی که ویژگی‌های مکتب، زنده، پویا، درس‌آموز و دانشجو پروری است، همه خصوصیات را می‌توان در حیات شهید سلیمانی یافت. شکی نیست که سردار سلیمانی سرمنشاء اقتدار، امنیت و عمق بخش به راهبرد انقلاب اسلامی در منطقه و جهان شده است.

 

حاج قاسم با نگاه راهبردی به مسئله فلسطین، راهبردها و تاکتیک های گروه های جهادی را تغییر داد و با راه اندازی کارخانه های تولید موشک تمام راهبردهای رژیم غاصب از جمله دیوار‌کشی و سامانه گنبد آهنین را درهم شکست و تهدیدی به نام اسرائیل را تبدیل به فرصتی برای احیای روحیه مقاومت در جهان اسلام کرد و این در سایه “مرد میدان” بودن فرمانده نیروی قدس سپاه بود.

 

در حالیکه رسانه‌های مطرح دنیا ارتش اسرائیل غاصب را شکست‌ناپذیر معرفی می کردند اما در جنگ های ۳۳ روز، ۲۲ روز و ۱۱ روزه هیمنه پوشالی ارتش کودک‌کش اسرائیل در دنیا فرو ریخت و ضعف‌های جدی آن در مقابل گروه ها مقاومت فلسطینی و لبنانی محرز شد.

 

مردمی کردن مقاومت در منطقه با نگاه راهبردی انقلاب اسلامی، امروز جهان اسلام را به سپر نفوذ ناپذیر و مولد تبدیل کرده است که حشدالشعبی، فاطمیون، زینبیون، جهان اسلامی و انصارالله و امثالهم هر روز در حال تکامل و رو به رشد هستند و در آینده نزدیک تهدیدات نظام سلطه و کفر جهانی بر علیه اسلام ناب محمدی (ص) را به فرصت‌های بزرگ برای جهان اسلام تبدیل خواهند کرد و زمینه انقلاب بزرگ مهدی صاحب‌الزمان (عج) را فراهم می آورند.

 

ویژگی‌های دیگر مکتب شهید سلیمانی، نرم‌افزای بودن، ساری و جاری شدن در بستر زمان و زنده بودن آن است و راه او هرگز متوقف نخواهد شد. شهید سلیمانی یکی از هزاران انسان پاک و دل باخته امام خمینی، انقلاب اسلامی و سرباز ولایت بود که در اتصال به خدا و ایمان به راه امام خمینی و تداوم آن راه توسط مقام معظم رهبری، از کارگری ساده در روستای قنات‌الملک کرمان به برجسته‌ترین ژنرال جهان تبدیل شد و تیتر یک رسانه‌های دنیا را برای سال‌ها در اختیار داشت.

کمک سردار سلیمانی به مردم منطقه‌ از ایمان او برای کمک همه انسان‌ها و نجات بشریت نشات می‌گرفت. در مسائل داخلی کشور اهل حزب و جناح و مانند آنها نبود لکن به شدت انقلابی بود، انقلاب و انقلابیگری خط قرمز و قطعی او بود.

این مرقومه را با کلام مقام معظم رهبری درباره شهید سلیمانی به پایان میرسانم که فرمودند شهید سلیمانی ذوب در انقلاب بود. پایبند به خط مبارک و نورانی امام راحل بود لذا راه، منش، رفتار و کردار او در برخورد با جوانان، سیاسیون از هر حزب و جناح باید به دانش‌آموزان “مکتب سلیمانی” آموخته شود و اینگونه که در این خاک پاک، هر روز هزاران سلیمانی متولد می‌شود.

لینک کوتاه : https://fater24.ir/?p=722

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

lll